Lifestyle Recenzje

5 najlepszych escape roomów w Łodzi

9 listopada 2016
Ranking 5 najlepszych escape roomów w Łodzi: Forest Escape, Find Out, Mysterious Room, KOD, Portal Zagadek, The Game.

Nie samym gotowaniem i jedzeniem człowiek żyje, dlatego dziś zabieram Was na wycieczkę szlakiem łódzkich escape roomów. Odwiedziłam już łącznie 23 pokoje w 9 łódzkich escape roomach.

Na czym polega idea escape roomów? To pokoje zagadki, w których głównym celem jest wydostanie się. Brzmi absurdalnie? Wcale nie! To, co najbardziej lubię w każdym pokoju i co czyni go wyjątkowym to fabuła. Kategorie fabuł nie różnią się od gatunków filmowych, dzięki czemu stykamy się z fantastyką, horrorem, kryminałem, thrillerem czy przygodówką lub wątkami historycznymi.

Który escape room w Łodzi polecam Wam najbardziej? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, dlatego mój ranking podzieliłam według własnych kategorii. W opisach nie będę zdradzać istotnych szczegółów, aby nie popsuć Wam zabawy, a jedynie zachęcić do odwiedzenia któregoś z miejsc. 🙂 Już teraz dowiedz się jakie pokoje znalazły się w moim rankingu – 5 najlepszych escape roomów w Łodzi. 🙂

W kategorii lokalizacja – Forest Escape

Kojarzycie amerykańskie horrory klasy b, kiedy grupa nastolatków jedzie za miasto, aby odpocząć i nagle przytrafiają im się bardzo dziwne rzeczy? Dokładnie tak samo czuliśmy się jadąc pod Pabianice do Woli Zaradzyńskiej. Nagle znaleźliśmy się w samym środku zalesionego terenu, a wokoło nas znajdowały się jedynie domki letniskowe i stary opuszczony dom.

Po przekroczeniu bramy Forest Escape klimat grozy od razu był mocno wyczuwalny. Na starcie dostaliśmy plecak, w którym znajdowały się różne pomocne gadżety: rękawiczki, latarki itp. Następnie twórcy zamknęli nas w domku szalonego lekarza-psychiatry. Wydostanie się z pomieszczenia było dopiero początkiem zabawy, bo akcja rozgrywała się także w terenie o łącznej powierzchni 800m2.

Dużym atutem Forest Escape jest możliwość rozegrania zabawy nocą. Moim zdaniem zabawa ta zarezerwowana jest głównie dla graczy o mocnych nerwach. 😉

Ranking 5 najlepszych escape roomów w Łodzi - Forest Escape.


Polecam: Forest Escape
Czas trwania rozgrywki: 120 minut
Ilość graczy: 2-6 osób
Cena:200zł

W kategorii zagadki – Find Out

Do Find Out mam spory sentyment. To pierwszy ER, który odwiedziliśmy i to wtedy rozpoczęła się nasza przygoda z tego typu rozrywką. Do tej pory nie odwiedziłam u nich tylko jednego pokoju – leśniczówki, ale cała reszta, w której byłam – klasa sama w sobie.

Pomimo zrealizowanych już 7 scenariuszy za każdym razem potrafili wprawić nas w zdumienie swoją kreatywnością. Mam tutaj na myśli nie tylko zagadki, ale i rozwiązania, z jakimi stykaliśmy się w pokojach. Szczególnie polecam pokój biały i szulernię Ala Capone. Do tego drugiego najlepiej udajcie się w dwie grupy, aby rywalizować. 😉 W tej kwestii nie zdradzę więcej szczegółów, musicie przetestować to sami, ale chętnie jeszcze krótko nakreślę fabułę.

W pokoju białym zostaniecie zamknięci w przytłaczającej bieli czterech ścian. Klimat określiłabym jako psychodeliczny. Niezbędna do wydostania się będzie współpraca grupowa!

Z kolei szulernia Ala Capone to miejsce, w którym włoski mafiozo urządził pralnię brudnych pieniędzy i miejsce, w którym dochodzi do szemranych interesów. Legendy głoszą, że w pokoju ukryty jest majątek, jednak czy to prawda? Musicie sprawdzić sami… 😉

Ranking 5 najlepszych escape roomów w Łodzi - Find Out z pokojami biały oraz szulernia Ala Capone.


Polecam: Biały, Szulernia Ala Capone
Czas trwania rozgrywki: 45 minut
Ilość graczy: 2-6 osób
Cena: 99 zł

W kategorii groza – The Game i Portal Zagadek

Zbudowanie dobrego klimatu grozy wcale nie jest proste. Nie wystarczy tylko zgaszenie światła i rozbryzganie czerwonej farby, imitującej krew. W tej kategorii inne ER powinny uczyć się od The Game i Portalu Zagadek.

W The Game odwiedzilśmy Piłę II. Fabuła była inspirowana tą, z którą stykaliśmy się w filmach z Jigsawem. Piła II jest dość trudna, zaskakująca, a dodatkowo mocno stawia na współpracę grupową. Pokój jest idealny dla osób, które już trochę się znają i dodatkowo są lekko doświadczone w ER. Podczas rozgrywki cały czas czułam dreszczyk grozy…

Ranking 5 najlepszych escape roomów w Łodzi - The Game i Piła II.


Czas trwania rozgrywki: 45 minut
Ilość graczy: 2-5 osób
Cena: 100-120 zł

W Portalu Zagadek bardzo spodobała nam się kwarantanna. Bardzo klimatyczne miejsce – w zakładzie przemysłów twórczych WI-MA. Celem rozgrywki było znalezienie antidotum na wirus, który wywoływał okropne powikłania – ludzie ulegali zezwierzęceniu. Świetny klimat, dobra historia, ciekawe i logiczne zagadki. Bardzo nam się podobało! 😉

Polecam: Piła II, Kwarantanna
Czas trwania rozgrywki: 59 minut
Ilość graczy: 2-6 osób
Cena: 100-140 zł

W kategorii wykonanie – Mysterious Room

W kategorii dopracowania każdego detalu rządzi Mysterious Room. Każdy z ich pokoi jest wykonany z największą starannością, a wykorzystane mechanizmy, czynią grę jeszcze ciekawszą. Śmiało polecam Wam Morię, pokój Indiany Jonesa oraz Kim jest Max Winckler? Zagadki nie są skomplikowane, dlatego pokoje Mysteriousa idealnie nadadzą się dla osób zaczynających swoją przygodę z ER. Fabuły pokoi zaczerpnięte są z ekranizacji oraz literatury. 🙂

Ranking 5 najlepszych escape roomow w Łodzi - Mysterious Room i Moria, Indiana Jones oraz Max Winkler.

Śledźcie też uważnie informacje o grach miejskich organizowanych przez Mysterious Room. Braliśmy udział w Grand Escape. To był dobry dzień – przenieśliśmy się do czasów świetności legendarnego łódzkiego Grand Hotelu! 🙂 Wyjątkową atrakcją były dekoracje i kostiumy – każdy z uczestników wyglądał, jak żywcem wyjęty w tamtych czasów. W grze również istotne były interakcje z organizatorami, którzy odgrywali określone role m.in. hotelowego boya czy pokojówki. Nie zabrakło także rywalizacji. Startowaliśmy razem z 4 innymi grupami, a o wygranej decydowało znalezienie – w jak najkrótszym czasie – skradzionego skarbu i dostarczenie go do jednej z postaci gry.

Gra miejska - Grand Escape - zorganizowana przez łódzki escape room - Mysterious Room.


Polecam: Władca Pierścieni – Moria, Indiana Jones, Kim jest Max Winkler?
Czas trwania rozgrywki: 59 minut
Ilość graczy: 3-4 osoby
Cena: 120 zł

W kategorii zaskoczenie – KOD

Wejście na wyższy poziom interakcji z uczestnikami zabawy? Lubię to! Nie będę zdradzać nic więcej, aby nie popsuć Wam zabawy, ale w przeszukiwaniu krypty miejcie oczy dookoła głowy. Brawa za pionierskie podejście!

W kwestii fabuły: w krypcie wcielamy się w rolę detektywów i musimy wyjaśnić tajemnicza zaginięcia kilku osób. Miejsce, w którym się znaleźliśmy to cmentarz, na którym spotykają się przedstawiciele upiornej sekty.

Z kolei w nawiedzonym schowku na mopa naszym celem jest odkrycie tajemniczego sekretu woźnego szkoły, do której chodziła Emily – jedna z zaginionych uczennic.

Ranking 5 najlepszych escape roomów w Łodzi - KOD i krypta oraz nawiedzony schowek na mopa.


Polecam: Krypta, Nawiedzony schowek na mopa
Czas trwania rozgrywki: 50 minut
Ilość graczy: 2-5 osób
Cena: 99 zł

W planach mamy jeszcze odwiedzenie Las Vegas (Komnaty Tajemnic) oraz Obecność (Find Out). Jeśli będą warte polecenia na pewno uaktualnię wpis i dam Wam o tym znać. Jeśli nadal wahasz się przy podjęciu decyzji zajrzyj do ogólnopolskiego rankingu escpe roomów – Lock Me. Znajdziesz tam oceny i opinie na temat poszczególnych pokoi. 🙂

A które fabuły Was pochłonęły bez reszty i uważacie, że to nieodłączny punkt wycieczki każdego szanującego się escape roomowicza? Dajcie znać w komentarzu. 🙂

Może spodoba ci się jeszcze to