Kulinaria Recenzje

Gdzie zjeść śniadanie w Łodzi? Nóż

1 października 2018

Zastanawiasz się gdzie zjeść śniadanie w Łodzi? Mam dla Ciebie kolejną propozycję, a jest nią hiszpańska restauracja Nóż, w której do godziny 12 każdego dnia możesz samodzielnie skomponować swoje śniadanie. Pozostań na bieżąco z moimi rekomendacjami i dołącz do grona moich Insta obserwatorów (@wifewithknife_com). Tymczasem przejdźmy do meritum, a mianowicie…

Gdzie zjeść śniadanie w Łodzi?

Restauracja Nóż na łódzkiej scenie kulinarnej pojawiła się stosunkowo niedawno bo w 2017 roku. Od pierwszej wizyty miejsce zaintrygowało mnie na tyle, że podczas jednej z kolacji zamówiliśmy większość dań, popijając je przepyszną sangrią. To był zdecydowanie udany wieczór. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że restauracja poszerzyła swoją kartę o menu śniadaniowe. To, czym karta się wyróżnia to możliwość samodzielnego skomponowania śniadania! Czy to nie brzmi wspaniale?

Nie ukrywam, że początkowo obawiałam się cen. I tutaj ponownie ogromne zaskoczenie – zdecydowanie na plus! Ceny rozpoczynają się od 4 zł, a najdroższa pozycja z menu śniadaniowego kosztuje 14 zł. Do każdego zestawu w zestawie znajduje się masło, pieczywo oraz sałatka. Ponadto, do każdego śniadania kawa lub herbata kosztuje 2 zł! Jak łatwo policzyć pełne śniadanie w Nożu rozpoczyna się już od 6 zł. Ci, którzy znają to miejsce i jego kuchnię, będą równie zaskoczeni, jak ja.

Nóż to naprawdę doskonała kuchnia, świetna obsługa i przyjemne wnętrze, dlatego jeśli mamy możliwość zjedzenia tam niedrogiego śniadania – to jak dla mnie, jest to strzałem w dziesiątkę. I wiecie, śniadanie za 6 zł to oczywiście opcja basic – pieczywo z owocową konfiturą – ale pamiętajcie o możliwości rozbudowania swojego zamówienia. Konfitura z czerwonej cebuli (5 zł), jajecznica z 3 jaj ze szczypiorkiem (8 zł) i hiszpańska kaszanka podawana ze smażoną cebulą (8 zł) to wciąż łączny koszt 21 zł, a zatem jak na łódzkie realia – naprawdę zachęcająco. A zatem i ja zachęcam Was do śniadania w tym miejscu.

Restauracja obecnie pracuje nad nową kartą śniadaniową, także z niecierpliwością czekam na tę propozycję. Mam nadzieję, że ceny nie podskoczą zbytnio, a przygotowane dania będą równie pyszne.

Gdzie zjeść śniadanie w Łodzi? Recenzja restauracji Nóż.

Restauracja Nóż

Przykładowe ceny:
Jajecznica z 3 jaj ze szczypiorkiem – 8 zł
Brioszka z kozim serem, sosem chrzanowym, rukolą, orzechami włoskimi i syropem orzechowym – 14 zł
Brioszka z jamon serrano, jajkiem sadzonym, szczypiorkiem i pomidorem – 12 zł
Kawa lub herbata (do każdego śniadania) – 2 zł

Śniadania zjecie:
Przez cały tydzień w godzinach 9:00 – 12:00

Gdzie zjeść śniadanie w Łodzi? Recenzja restauracji Nóż.

Brioszka z kozim serem, sosem chrzanowym, rukolą, orzechami włoskimi i syropem orzechowym

Gdzie zjeść śniadanie w Łodzi? Recenzja restauracji Nóż.

Hiszpańskie kiełbaski

Lokalizacja Restauracji Nóż

Restauracja Nóż znajduje się w kompleksie OFF Piotrkowska, a zatem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych łódzkich miejsc. Bezpośrednio na OFFie znajduje się płatny parking (3 zł/godzina), a zatem jeśli chcecie wygodnie zaparkować – macie tę możliwość.

Lokalizacja

Jeśli odwiedzisz to miejsce, koniecznie daj znać w komentarzu, jak Ci smakowało! 🙂

Może spodoba ci się jeszcze to