Kulinaria Wydarzenia i promocje

II urodziny Street Food Festivalu w Łodzi

20 stycznia 2016

To już dwa lata

19 stycznia miną dokładnie 2 lata odkąd w Łodzi, na stałe już, zagościł Street Food Festival. Przez dwa dni Piotrkowska 217, gdzie odbywa się wydarzenie, zamienia się w zagłębie kulinarne. Cała przestrzeń zostaje zagospodarowana przez foodtrucki i stoiska restauratorów.

Urodzinowe niespodzianki

Pamiętam pierwszy festiwal. Był świetny, nowy, świeży na tle tego, co było już obecne na kulinarnej mapie Łodzi. Tym bardziej miło jest patrzeć, jak inicjatywa ta wciąż się rozwija i przyciąga coraz większe tłumy głodomorów.

Coś na ząb

Wszyscy wystawcy tegorocznego festiwalu zobowiązani są do przygotowania dania Food Boutique. Danie to będzie można zakupić w niższej, promocyjnej cenie. To świetny pomysł bo Festiwal to idealny pretekst do próbowania nowości, a im więcej nowych smaków… tym lepiej! Mam nadzieję, że dania będą również nieco mniejszych rozmiarów tak, aby w końcu udało mi się odwiedzić więcej, niż 3 miejsca. 🙂

Stań oko w oko z… burgerem!

Niespodzianki, które czekają na nas podczas tej edycji to m.in. konkurs, którego uczestnicy będą musieli zmierzyć się z jedzeniem burgera… na czas! BIG Texas Cheeseburger, przygotowany będzie przez Tommy Burgera, a zatem uczestników czeka naprawdę soczysty kawał mięsa, zamknięty w pysznej bułce.

Smaki Street Foodu

Kolejnym urozmaiceniem dla fanów ulicznego jedzenia jest warsztat kulinarny. Poprowadzi go Mikołaj Rey, uczestnik pierwszej polskiej edycji programu kulinarnego MasterChef. Tematem warsztatów będzie – nie mogło być inaczej – kuchnia street foodu!

Mikołaj Rey, uczestnik programu kulinarnego MasterChef poprowadzi warsztat kulinarny podczas II urodzin Street Food Festivalu w Łodzi.

Szykuje się prawdziwie smaczny weekend. Zachęcam Was do zajrzenia na Piotrkowską 217. Na pewno nie pożałujecie. Po zakończeniu wydarzenia opublikuję relację, podsumowującą moje spostrzeżenia dotyczące tej edycji. Biorę także udział w warsztacie i z chęcią podzielę się z Wami tym, czego się nauczę. 🙂

Może spodoba ci się jeszcze to