Lifestyle Wydarzenia i promocje

10 pomysłów na prezent dla pasjonata gotowania

10 grudnia 2015

Brak pomysłu?

Ho, ho, ho! Święta za pasem, a ty nadal nie wiesz, jaki prezent wprawiłby Twoich bliskich w prawdziwy stan uniesienia? Ja też tego nie wiem, ale jeśli Twoja druga połówka, przyjaciel, ktoś z rodziny lubi spędzać czas w kuchni, to mogę podpowiedzieć Ci, co może okazać się strzałem w dziesiątkę. A zgodzisz się chyba, że nie ma nic lepszego od szczerego uśmiechu obdarowywanej osoby? 😉 Zatem nie idź na łatwiznę. Ruszmy głową razem i prześledźmy, jakie prezenty dla miłośników kuchni są teraz na topie.

Wpis ten cieszy się taką popularnością, że postanowiłam rozszerzyć listę pomysłów na prezent. Po zapoznaniu się z poniższymi inspiracjami, zajrzyj także tutaj: 10 pomysłów na prezent dla pasjonata gotowania cz. 2.

1. Książka

Oczywiście związana z kulinariami. W tym roku ukazało się kilka ciekawych pozycji. Myślę, że jedna z nich powinna ucieszyć bliską Ci osobę.

superfood-na-co-dzien-co-jesc-aby-dobrze-sie-czuc-wife-with-knife

moje-wypieki-wielki-powrot-blog-wife-with-knife-pomysly-na-prezent-dla-osob-gotujacych

po-prostu-nigella-smacznie-latwo-przyjemnie-blog-wife-with-knife-pomysly-na-prezent-dla-gotujacych

2. Personalizowany przepiśnik lub fartuch

Z jednej strony druk odchodzi do lamusa, ale z drugiej… Nie znam chyba osoby, która lubi gotować i nie chciałaby mieć swojego osobistego przepiśnika. Dawniej takie domowe książki kucharskie stanowiły prawdziwe dziedzictwo i przekazywane były z pokolenia na pokolenie!

ksiazka-kucharska-wife-with-knife-pomysl-na-prezent-dla-gotujacych

ksiazka-kucharska-wife-with-knife-pomysl-na-prezent-dla-gotujacych-3

ksiazka-kucharska-wife-with-knife-pomysl-na-prezent-dla-gotujacych-3

Z kolei fartuch może być personalizowany, ale może być też zabawny lub elegancki! Wszystko zależy od gustu osoby obdarowywanej. Bezpieczniej jednak postawić na zwykły fartuch, w bezpiecznym zestawieniu. A co powiecie na „fartucha” z Master Chefa? 😉

Pomysł na prezent dla osoby lubiącej gotować - fartuch kuchenny.

3. Personalizowana deska do krojenia

To moim zdaniem też całkiem trafiony prezent. Sama cierpię na niedobór desek kuchennych! Zawsze ta najważniejsza jest zabrudzona, ale nie sposób uniknąć takiej sytuacji, gdy stale się z niej korzysta. 😉

deska-personalizowana-blog-wife-with-knife-prezent-dla-osob-lubiacych-gotowac

4. Warsztat kulinarny

Według mnie to jeden z najlepszych pomysłów. Szczególnie jeśli mowa o kuchni egzotycznej, której tajemnica kryje się w detalach. Często sami nie jesteśmy w stanie odtworzyć pewnych smaków (chyba, że jesteśmy naprawdę utalentowani). Nie dość, że osoba obdarowana takim upominkiem spędzi czas na robieniu tego, co kocha to jeszcze pozna osoby, które pasjonują się tym samym!

voucher-warsztaty-kulinarne-lodz-wife-with-knife-pomysl-na-prezent

5. Kolacja lub obiad

W postaci vouchera do wybranej restauracji. Obecnie coraz więcej miejsc oferuje tę możliwość. Myślę, że decydując się na tę opcję, warto wybrać miejsce nietypowe, w którym (koniecznie!) osoba obdarowywana jeszcze nigdy nie była. Ważne, abyśmy trafili w jej gusta, ale jednocześnie miło ją zaskoczyli, bo przecież cóż wyjątkowego byłoby w wyjściu do restauracji, w której jada się regularnie?

Voucher do restauracji - jeden z pomysłów na prezent dla osoby lubiącej gotować.

Kawayuka Restaurant – Kyoto, Japonia

6. Kulinarne przeżycie

Oprócz prezentów materialnych możemy komuś podarować np. kulinarne emocje! Nie ma chyba lepszych podarków. Silne emocje sprawiają, że zapamiętujemy lepiej daną sytuację, odbieramy więcej bodźców i jesteśmy w stanie euforii. Mówiąc o kulinarnym przeżyciu, miałam na myśli coś wyjątkowego, co nie zdarza się zwykle dwa razy. Może to byś np. voucher na wyjątkowy „Dinner in the Sky”. Kolacja w niebiosach? Czemu nie!

Dinner in the Sky - jeden z pomysłów na prezent dla osoby, która lubi gotować.

7. Wok

Wok to po prostu rodzaj patelni. Naczynie to przypomina swoim wyglądem misę z jedną lub dwiema rączkami. Cała magia ukryta jest właśnie w nich. Dzięki nim gotowanie nabiera nowego znaczenia – nie musimy już korzystać z pomocy łyżki, a mieszać możemy potrząsając energicznie naczyniem nad ogniem. Naczynie przeważnie wykorzystywane jest w kuchni azjatyckiej.

Wok, jako jeden z pomysłów na prezent dla osoby lubiącej gotować.

8. Zestaw naczyń do sushi

Jeden warunek – upewnij się, że osoba, której wręczasz prezent jada sushi. W innym przypadku prezent okazałby się dużym niewypałem, a jego funkcjonalność ograniczyłaby się do zbierania kurzu gdzieś głęboko w szafie.

Zestaw naczyń do sushi.

9. Wyjątkowa forma do pieczenia

Coś dla tych, lubujących się w wypiekach. W sklepach, szczególnie w okresie przedświątecznym, znajdziecie prawdziwy wysyp form o różnych, nietypowych kształtach.

Jeden z pomysłów na prezent dla osoby lubiącej gotować - forma do pieczenia.

10. Prenumerata KUKBUK

Czasopisma branżowe i specjalistyczne do najtańszych nie należą. Dlatego myślę, że prezent ten może spodobać się osobom, które poszukują inspiracji, lubią dobry design i ciekawe rozwiązania. Dodatkowo, osoby obdarowane dostaną od redakcji kartę członkowską! Karta ta uprawnia do korzystania ze zniżek w miejscach partnerskich. Co to oznacza? Jeszcze więcej próbowania, w niższych cenach… 🙂

kukbuk-prenumerata-pomysl-na-prezent-dla-osoby-lubiacej-gotowac-wife-with-knife

 

Przeczytaj także:

Mam nadzieję, że moje propozycje choć trochę Was zainspirowały, a kupowanie prezentu stanie się przyjemnością, a nie udręką. Pochwalcie się w komentarzach, co kupiliście swoim bliskim… 🙂 No i Wesołych Kochani!

Może spodoba ci się jeszcze to