Lifestyle

Fine dining – co to takiego?

21 stycznia 2019

Pozwól się zaskoczyć

Spotkania przy stole już dawno przestały być zwyczajnymi wyjściami na pizzę i piwo. Nie zrozumcie mnie źle, nie ma nic złego w wyjściu na pizzę, ale coraz trudniej o zaskoczenie świadomego smakosza. Dziś, jak grzyby po deszczu, wyrastają kolejne lokale, oferujące coraz to nowe kuchnie. Kaukaska, meksykańska, koreańska, afrykańska… Do tego, coraz pełniejsza oferta dań z dostawą pod same drzwi za sprawą popularnych portali.

Jeśli jesteś fanem dobrej i wyjątkowej kuchni (a na pewno tak jest, skoro tu jesteś! :-), wierzę, że masz ochotę spróbować czegoś, co wychodzi poza schemat tego, co jadłeś/jadłaś do tej pory! Jeśli się nie mylę… czytaj dalej i dowiedz się, czym ten cały fine dining jest.

Fine dining… z czym się to je?

Fine dining to idea, której przyświeca wyjście poza utarte schematy, a także dopracowanie najdrobniejszych detali do perfekcji. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Przekonaj się, jakie są dania serwowane podczas fine diningowej uczty!

Oddziaływujące na zmysły

To prawdziwy spektakl dla zmysłów. Z definicji fine dining to połączenie fine cuisine, gdzie wszystkie elementy na talerzu są starannie dopracowane i równocześnie są dopasowane do otoczenia. Dopełnieniem jest obsługa – kompetentna, znająca dobrze składniki i metody używane przez kuchnię. Często w fine cuisine to właśnie kelner wykańcza dania sosami, już w sali, przed gościem.

Harmonijne i pełne

Podczas fine diningu nic nie jest poddane przypadkowi, a całość złożona jest w harmonijne doświadczenie. To wszystko sprawia, że uczta ta jest wyjątkowa, a ty – pełen satysfakcji po odbytej kolacji.

Wysokojakościowe i unikalne

Fine dining to prawdziwy popis umiejętności i kunsztu Szefów Kuchni. Po takiej kolacji możesz spodziewać się tylko najlepszego. Zarówno pod względem smaku, sposobu podania czy wykorzystanych, wysokojakościowych produktów. Bo w fine diningu wszystko musi być naj.

Fine Dining Week

W kulinarną ucztę zmysłów możecie wybrać się dzięki festiwalowi Fine Dining Week. Najwybitniejsze restauracji w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu oraz premierowo – na Śląsku. Wyjątkowe doznanie smaków i aromatów czeka na gości w festiwalowej cenie 119 zł, która obejmuje 5 popisowych dań wybitnych szefów kuchni. Festiwal rozpocznie się 6 lutego i potrwa do 17 lutego.

Czy warto wziąć udział w festiwalu? Moim zdaniem – zdecydowanie tak! Szczególnie, jeśli będzie to Wasz pierwszy raz z fine diningiem. W festiwalu biorą udział starannie wybrane wyjątkowe i najbardziej autorskie restauracje. Za 119 zł będziecie mieli możliwość spróbowania specjalnie skomponowanego, pięciodaniowego menu przez najlepszych Szefów Kuchni. Jeśli chcesz wznieść się na wyższy poziom smakowania, możesz zamówić specjalny festiwalowy koktajl lub skorzystać z profesjonalnej obsługi sommelierskiej w restauracji. A to wszystko w 120 minutach spektaklu smaków!

Może spodoba ci się jeszcze to