Lifestyle

Najlepsze przepisy najlepszych restauracji. Recenzja książki

31 stycznia 2019

Restaurant Week to wspaniałe wydarzenie, dzięki któremu przez kilkanaście dni możemy spróbować tego, co najlepsze. Wydarzeniem podobnym, lecz wznoszącym kulinarny świat jeszcze o kilka poziomów wyżej jest Fine Dining Week. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o idei tej kulinarnej sztuki, odsyłam Cię do lektury mojego poprzedniego wpisu – Fine dining – co to takiego?

Tymczasem chcę przenieść Cię w świat najlepszych restauracji. Wprowadzić restauracyjny sznyt do Twojej własnej kuchni! Stąd właśnie temat rozpoczął Restaurant Week oraz Fine Dining Week – wydarzenia, w ramach których, powstała książka „Najlepsze przepisy najlepszych restauracji„.

Restauracyjna kuchnia w Twoim domu

Autorzy już na wstępie wprowadzają w podziw nad pracą, którą włożyli, aby książka mogła się ukazać. Setki rozmów, spotkań oraz  tysiące uśmiechów ludzi, którzy są jej bohaterami. 39 odwiedzonych restauracji, 64 spotkania z wybitnymi osobami, 7896 pstryknięć migawki, blisko 36 tysięcy zjedzonych kalorii! Takie poświęcenie wskazuje tylko na jedno – ta książka powstała z pasji. Pasji do ludzi, dobrego jedzenia, odkrywania nowych i wybitnych smaków.

Od Krakowa przez Łódź na Wrocławiu kończąc

Główna treść książki podzielona jest według miast, w których znajdują się szefowie kuchni, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z odbiorcami. Tym samym znajdziemy przepisy restauracji, które znajdują się w: Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, na Śląsku, w Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Przepisy dla każdego i na każdą okazję

Przepisy charakteryzują różne poziomy trudności, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tym samym z pomocą książki możemy skorzystać z najlepszego przepisu na ciasto do pizzy i klasyczny sos pomidorowy, aby za chwilę stworzyć jagnięcy rogan josh czy homara thermidor z frytkami i colesławem.

W indeksie na samym końcu książki możemy znaleźć podsumowanie wszystkich przepisów z podziałem na przystawki, dania główne i desery. Tych pierwszych jest zdecydowanie najwięcej, bo aż 41! 40 przepisów to recepty na doskonałe dania główne, a z kolei 9 pozwoli nam przenieść się do słodkiego świata deserów. Łącznie „Najlepsze przepisy najlepszych restauracji ” otwierają przed nami 90 wspaniałych przepisów, wprost z najlepszych restauracji w Polsce.

Uczta dla oczu

Oprócz przepisów książka obfituje w opisy i historie restauracji, jej twórców, kuchni… To, co jeszcze przykuło moją uwagę to wskazówki znajdujące się przy przepisach. Te niewielkie porady pomogą jeszcze szybciej wzbić nam się na wyżyny kulinarne w domowym zaciszu! Podkreślę również, że w książce znajdują się wspaniałe fotografie, które są prawdziwą ucztą dla naszych oczu! Jest zachęcająco, pięknie i – o czym jestem przekonana – przepysznie. Czy warto tę pozycję dołożyć do swojej kulinarnej półki? Moim zdaniem – zdecydowanie tak. 🙂

Najlepsze przepisy najlepszych restauracji - recenzja książki na blogu Wife with Knife.

Jeden z przepisów w książce „Najlepsze przepisy najlepszych restauracji”

Najlepsze przepisy najlepszych restauracji - recenzja książki na blogu Wife with Knife.

Jeden z przepisów w książce „Najlepsze przepisy najlepszych restauracji”

Może spodoba ci się jeszcze to