Lifestyle Podróże

10 pomysłów na prezent dla podróżnika

19 grudnia 2018
Pomysły na prezent dla podróżnika - wpis na blogu Wife with Knife.

Prezent dla podróżnika (raczej amatora, niż survivalowca czy backpackera)

Szukasz prezentu dla podróżnika? Poniżej zamieszczam kilka pomysłów, które być może nakierują Cię na właściwy trop. Nie są to inspiracje wyciągnięte wprost z survivalowego świata. Są to jednak rzeczy, które każdemu podróżnikowi – początkującemu lub preferującemu mniej wymagające podróże – się przydadzą.

1. Zdrapywalna mapa

Świata, kontynentu lub po prostu Polski – w zależności od tego, który rejon najbardziej fascynuje obdarowywaną osobę. Mapę można śmiało umieścić w antyramie i powiesić na ścianie – uprzednio zdrapując każde odwiedzone miejsce.

2. Voucher

Co ucieszy każdego podróżnika? Sposobność do kolejnej podróży! Voucher podarunkowy możesz uzupełnić o dowolną kwotę i przeznaczyć go np. na bilet lotniczy (Ryanair, Wizzair) lub bon do ulubionego biura podróży!

3. Adapter do gniazdek

Wiesz, że na świecie funkcjonuje około 10-15 typów różnych gniazdek? Adapter pozwoli obdarowywanemu, być w pełnej gotowości podczas każdej podróży. Im bardziej zaawansowany adapter (czyt. obsługuje wiele różnych typów gniazdek), tym bardziej użyteczną rzeczą będzie.

4. Scyzoryk lub multitool

Ten gadżet przyda się nie tylko survivalowcom. Głupia sprawa, ale wiecie ile razy nam zdarzyło się zapomnieć noża, nożyczek czy choćby… otwieracza do wina? Otwieranie butelki w hotelowym pokoju sposobem „z butem” (ciekawskich odsyłam do YouTube) to był prawdziwy majstersztyk podczas naszych wojaży. Podobnie jak z adapterem – im więcej funkcji taki multitool czy scyzoryk będzie oferował – tym większa jego wartość dla obdarowywanego.

5.Travel Book

Niezastąpiony towarzysz podróży, ale także wieczorów, kiedy chce się zaplanować kolejny wyjazd. Travel booki możemy podzielić na te opisujące jeden zakątek świata, ale znacznie ciekawszą propozycją – moim zdaniem – są te opisujące najciekawsze miejsca na Ziemi. Prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, która przy okazji ucieszy oko i rozbudzi ciekawość do odkrywania kolejnych zakątków

6. Akcesoria do aparatu lub kamery

Twój znajomy podróżnik lubi uwieczniać swoje podróże na kadrach czy klatkach filmowych? Zaopatrz go w niezbędne akcesoria! Jeśli stawia na materiały robione smartfonem ciekawym pomysłem mogą być dodatkowe obiektywy. Stosuje profesjonalny sprzęt: aparat fotograficzny, kamerę sportową czy tradycyjną? Wybierz np. karty pamięci, dodatkowe baterie, akcesoria pod wodę, kompaktowy statyw.

7. Powerbank

Podobnie jak kart pamięci – powerbanków nigdy za wiele. Sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach i często ratują sprzęt podróżnika przed byciem bezużytecznym. Niektóre powerbanki dają możliwość podłączania kilku urządzeń jednocześnie. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na pojemność.

8. Fotoalbum

W dobie fotografii cyfrowej fotoalbum to prawdziwy rarytas! Taki fotoalbum można nie tylko wypełnić swoimi zdjęciami, ale także naklejkami, pamiątkowymi biletami, krótkimi historiami, a wszystko po to, aby w jesienny wieczór jeszcze raz wrócić w te piękne miejsca.

9. Książka kulinarna z cyklu „Kuchnie świata”

Podróże to także lokalne potrawy i całkiem nowe smaki. Jeśli Wasz znajomy podróżnik ceni gastro podróże i lubi przenosić te doświadczenia na własny talerz, na pewno ucieszyłby się z książki, odkrywającej przed nim więcej tajemnic kuchni świata. Moje ulubione to te z wydawnictwa Lonely Planet. Co tam znajdziecie? Np. The World’s Best Superfoods, The World’s Best Spicy Food, From the Source – Mexico, The World’s Best Street Food itd.

10. Prenumerata gazety podróżniczej

Jeśli prenumerata gazety podróżniczej to tylko National Geographic. W miesięczniku pojawiają się tematy poświęcone geografii, odkryciom, podróżom, kulturze czy naukom ścisłym. Na jednej stronie przeczytamy o dzikiej i wilgotnej dżungli lasów równikowych, aby za chwilę przenieść się do równie dzikiej, lecz nieco bardziej zatłoczonej „dżungli” miejskiej. Prawdziwy rarytas dla wszystkich, dla których podróże to coś więcej niż all inclusive nad basenem.

Może spodoba ci się jeszcze to