Restauracje

Bubamara (Łódź)

25 maja 2019
Bubamara - restauracja bałkańska w Łodzi - wpis na blogu Wife with Knife

Na rynku łódzkiej Manufaktury pojawiła się nowa restauracja – Bubamara. Zajęła ona miejsce tuż obok Galicji w miejscu, w którym dawniej mieściły się restauracje Smaki PRL-u czy Marcello.

Bubamara - restauracja bałkańska w Łodzi - wpis na blogu Wife with Knife

Restauracja Bubamara mieści się na rynku łódzkiej Manufaktury (wejście od strony ul. Ogrodowej)

Bubamara należy do tego samego właściciela, co trzy inne restauracje na rynku Manufaktury – tajska Hot Spoon, Pepe Verde czy Galicja. Jeśli zatem do którejś z tych restauracji posiadacie kartę Stałego Klienta, będziecie mogli z niej skorzystać także w Bubamarze.

Bałkany w nowoczesnej odsłonie

Restauracja Bubamara serwuje nowoczesną kuchnię europejską inspirowaną kuchnią bałkańską i dania z grilla węglowo-drzewnego. Wnętrze lokalu utrzymane jest w surowym, loftowym stylu, co idealnie wpisuje się w tkankę tego miejsca i podkreśla jego pofabryczny charakter. Pomimo surowej aranżacji, wnętrze jest przytulne za sprawą tapicerowanych krzeseł robionych na zamówienie czy dodatków, które kojarzą się z Bałkanami.

Bubamara - restauracja bałkańska w Łodzi - wpis na blogu Wife with Knife

Wnętrze lokalu Bubamara

Otwarta, przeszkolna kuchnia pozwala na ukazanie procesu przygotowania potraw w najczystszej postaci. Oprócz samego procesu przygotowywania potraw podejrzeć można także grill. Skonstruowany jest tak, aby – w razie potrzeby – można było wysunąć ruszt do góry i umieścić na nim całą świnkę lub jagnię.

Bubamara - restauracja bałkańska w Łodzi - wpis na blogu Wife with Knife

Otwarta kuchnia w restauracji Bubamara

Bubamara - restauracja bałkańska w Łodzi - wpis na blogu Wife with Knife

W skład otwartej kuchni wchodzi także grill węglowo-drzewny

Bałkańskim szlakiem prosto do kuchni

W karcie znajdziecie zupy, sałatki, startery, dania główne, grillowane mięsa i warzywa, a także desery i lody. Jako, że w Bubamarze kuchnia bałkańska serwowana jest w nowoczesnej odsłonie zjecie tutaj np. consomme wołowe (18 PLN), burgera w domowej bułce z kotletem z łaty wołowej (19 PLN), stek ze świecy wołowej (59 PLN), pierś z kaczki (39 PLN) czy labraksa (45 PLN).

Moje serce skradło szczególnie jedno danie. To pljeskavica, czyli kotlet z siekanej wołowiny i jagnięciny, podawany z ajvarem, serkiem kajmak, sosem pasticasa na bazie jagnięcego demi glace i chlebkiem lepinja (39 PLN). Na ogromną uwagę zasługują też dania z grilla – skrzydełka faszerowane siekaną wołowiną to mistrzostwo (25 PLN). Dla wielbicieli tradycyjnych dań z grilla jest dostępny karczek wieprzowy (20 PLN), schab z prosiaczka (45 PLN) czy żebro wołowe (30 PLN).

Pljeskavica, czyli kotlet z siekanej wołowiny i jagnięciny, podawany z ajvarem, serkiem kajmak, sosem pasticasa na bazie jagnięcego demi glace i chlebkiem lepinja (39 PLN)

Świnka z grilla

Do dań z grilla otrzymasz jeden z dostępnych, przygotowywanych na miejscu sosów. Do wyboru chimichurri (oliwa, ocet, czosnek, chilli, pietruszka), bałkański sos tatarski z bułgarskim serem, biała czekolada z serem pleśniowym (wytrawny) lub chutney rabarbarowy.

Oprócz mięs, restauracja Bubamara może pochwalić się dużym wyborem sałatek, które trafią w gusta najwybredniejszych. Z kurczaka z awokado i mango marynowanymi w musztardzie (29 PLN) czy szopska ze świeżymi warzywami i solankowym serem bułgarskim (24 PLN).

Lokalizacja: Ogrodowa 19a, 91-065 Łódź | Facebook

Zakres cen: 40-50 PLN

Może spodoba ci się jeszcze to