Podróże Restauracje Sri Lanka

Ministry of Crab (Sri Lanka)

25 marca 2019
Mnistry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Ministry of Crab, czyli najlepsze kraby na świecie

Jeśli znacie ranking The World’s 50 Best Restaurants, to zapewne wiecie, że jest to najbardziej prestiżowy ranking restauracji na świecie. Lista restauracji tworzona jest na podstawie wyników głosowania członków Akademii – ponad tysiąca ekspertów: bywalców restauracji, kucharzy, krytyków, dziennikarzy i autorów książek kulinarnych.

Odwiedzając Sri Lankę nie mogłam odmówić sobie wizyty w miejscu, w którym – według powyższego rankingu – podawane są najlepsze kraby na świecie! Na 25. miejscu w kategorii azjatyckich restauracji znalazła się lankijska restauracja Ministry Of Crab.

Ministry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Mój pierwszy krab w życiu

Krab w Ministry Of Crab był świetny, choć przyznaję, że nie mam za dużego porównania. To był mój pierwszy krab w życiu! Wyzwanie nr 1 z krabem to… umiejętność zjedzenia go! Do kraba dostajemy specjalne ”narzędzia”. Trzeba się trochę napracować i ubrudzić.

Ministry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Na wstępie poprosiłam obsługę o poradę, jak zabrać się do mojego dania i podpatrywałam innych. Potem to już była czysta improwizacja! TRACH! Szczypcami i skorupa otwarta. Wybieramy białe mięso, oddzielając je od niejadalnych chrząstek, blaszek i skrzeli. Możemy to zrobić specjalną szpatułką lub… po prostu palcami.

Krab – jaki jest?

Mięso kraba jest bardzo delikatne, a w Ministry of Crab serowowane było z słodko-ostrym sosem. Do tej pory był to najlepszy owoc morza, jaki jadłam w swoim życiu!

W Ministry of Crab podawane są kraby różnej wielkości. Ja zamówiłam w rozmiarze small (700 g), ale największe rozmiary – Crabzilla – sięgają nawet 2 kg! Do potrawy otrzymałam ryż, dzięki któremu mogłam dojeść do cna pyyyyszny sos. Moje danie to Chilli Crab i w rozmiarze small dostaniecie je za 7 300 rupii lankijskich, czyli ~157 zł. Dla porównania Crabzilla kosztuje… 39 400 rupii (~ 848 zł).

Ministry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Codzienny połów = świeże składniki i różna dostępność

Jeśli mówimy o rozmiarach to w restauracji zastosowany jest świetny system, informujący o aktualnej dostępności. Nad kuchnią znajduje się panel, na którym wyświetlone są wszystkie rozmiary krabów. Te, które są w danym dniu dostępne – są podświetlone.

Ministry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Restauracja w ciągu dnia ma przerwę – zapewne w tym czasie realizowane są dostawy, aby produkty były świeże i najwyższej jakości. Jeśli planujecie się tam wybrać, możecie dokonać rezerwacji – my zrobiliśmy to przez fanpage restauracji – Ministry of Crab.

Ministry of Crab - Sri Lanka - recenzja na blogu Wife with Knife

Może spodoba ci się jeszcze to